O nas

Historia Lu Darevy zaczyna się w 2000 roku kiedy do naszego domu trafił pierwszy mastif hiszpański – BASIL Mastifland. Piękny płowy pies, którego obecnie można znaleźć w większości polskich oraz zagranicznych rodowodach. Wybitny pies, który doskonale przekazywał swoje geny. Po dziś dzień wiele hodowli z dumą prezentuje następne pokolenia jego potomków. Razem z Bazylem wkroczyliśmy w świat wystaw, a po dziś dzień sprawia nam to ogromną frajdę. Bazyl dorobił się kilku championatów i tytułu Zwycięzcy Europy Środkowej i Wschodniej. Już wtedy wiedzieliśmy, że mastif hiszpański to TEN pies, a rasa zostanie w naszym życiu na zawsze.

W 2001 roku w naszym domu pojawiła się Daisy Mastibe. Wspaniała, ruda suka, która była matką pierwszych miotów w naszej hodowli. 

W 2003 roku w hodowli Mastibe urodziła się Francesca, której ojcem był nasz Bazyl, a matką wyjątkowej urody Connie Mastibe. Już na pierwszym spotkaniu Francesca skradła nasze serce swoją urodą i charakterem. Każdy, kto zna psy z tego miotu wie, że były wyjątkowe, miały liczne sukcesy wystawowe i zachwycały oko największych koneserów, arbitrów i specjalistów rasy również na monografiach w Hiszpanii.

Francesca jest bardzo ważnym psem w naszej hodowli, ponieważ to właśnie po niej zostawiliśmy w domu pierwszą sukę z naszym przydomkiem – EVITA Lu Dareva. Evita była bardzo elegancką, harmonijnie zbudowaną suczką, mocnej kości, o idealnej i charakterystycznej dla rasy głowie. Jej ojcem jest pochodzący z Hiszpanii DRUSO de la Aljabara. Miot „E” Lu dareva był wyjątkowy, wiele szczeniąt trafiło do hodowli w Polsce i za granicą, przyczynił się do rozwoju rasy w Europie. Można by pisać i pisać… 

   Tak się zaczęła nasza historia, najpierw matki, potem całkowicie zarażonej pasją córki wychowanej od urodzenia z tymi kolosami. Od 2005 roku staramy się być co roku na najważniejszych wydarzeniach związanych z rasą w Hiszpanii, na Monografiach i spotkaniach z hodowcami. Dzięki hiszpańskim mentorom, wieloletnim i wielopokoleniowym hodowcom, dyskusjom oraz ich radom staramy się rasę udoskonalać i dążymy do ideału. Charakter, zdrowie i jakość to podstawa, z której wyrasta doskonały eksterier i wybitny champion. Jesteśmy jedyną hodowlą mastifa hiszpańskiego w Polsce o tak długim stażu i hodującą tylko i wyłącznie tę jedną rasę. Możemy również pochwalić się Brązową Odznaką Honorową Związku Kynologicznego w Polsce nadaną Ewie Jasińskiej Uchwałą Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce z dnia 14 grudnia 2016r.

Od samego początku z sukcesami pokazujemy nasze psy na Wystawach Psów Rasowych w Polsce i zagranicą. W 2011 roku na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych we Wrocławiu na ringu wystawowym zadebiutowała Daria w towarzystwie Jimeny Lu Dareva. Od tamtej pory pokochała występy na wystawach, zastępując swoją mamę, która szczerze mówiąc woli schować się w tym czasie za obiektywem aparatu. Ponadto Daria aż do ukończenia 18 roku życia  z sukcesami brała udział w konkurencji Młody Prezenter, który polega na jak najlepszym zaprezentowaniu psa odpowiednio do jego rasy. Jednak jej przygoda z handlingiem nie zakończyła się na Młodym Prezenterze. Obecnie jako handler współpracuje z wieloma polskimi hodowcami.

A dlaczego Lu Dareva?

Już opowiadamy! 

Lu Dareva to połączenie imion członków naszej rodziny, bo Lu Dareva to „rodzinna firma”. Lu od imienia Łukasz, to mąż i ojciec, Łukasz to wieczny marzyciel z głową w kosmosie stąd Lu od Luke SkyWalker. Dar i eva jest oczywiste od Darii i Ewy. Hodowla i jej nazwa powstała przed narodzinami Igi. To my tworzymy rodzinę, psy to nasza rodzina, to nasza pasja. To my!

Historia Lu Darevy na fotografiach